
x
Installation and Removal
x
When Will I Get My Order?
x
Hssafestand Is A Steel Rack Designed For Use With Summit Hsf10B In-Room Safe. Minor Assembly Is Required.
| Overview | |
| Nominal Height | 18.0' (46 cm) |
| Height of Cabinet | 17.75' (45 cm) |
| Nominal Width | 11.0' (28 cm) |
| Width | 11.0' (28 cm) |
| Nominal Depth | 8.0' (20 cm) |
| Depth | 8.0' (20 cm) |
| Weight | 5.0 lbs. (2 kg) |
| Parts & Labor Warranty | 90 Days |
| UPC | 761101108797 |